Epimedium Wojciech Pabian

Epimedium

poniedziałek , 6:25
22 Czerwiec

By być ojcem! Kilka prostych zasad

Aby zapewnić doskonałą płodność należy sprzyjać plemnikom.

Jak?

Zdrowym trybem życia, ruchem, zbilansowaną dietą i… odpowiednią temperaturą. W dobrze skomponowanej diecie nie powinno zabraknąć witaminy A, C, E oraz selenu, cynku, miedzi i kwasu foliowego.

Naturalnym środowiskiem przyszłego taty nie powinna być kanapa. Należy pamiętać, że ruch sprzyja nie tylko poprawie jakości nasienia, ale przede wszystkim zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Biegaj, pływaj, graj w piłkę, ćwicz na siłowni – poczuj przyjemne uczucie dzięki uwalniającym się endorfinom!

Czego unikać?

  • Anaboliki

Stosowanie substancji zawierających syntetyczny testosteron wspomagający kształtowanie tzw. sylwetki siłacza, powoduje zaburzenia w ciele mężczyzny – zmniejszenie wydzielania hormonów. W związku z tym, doprowadza do obniżenia ilości plemników w nasieniu, a w ekstremalnej sytuacji nawet do całkowitego ich braku.

  • Ciepło, cieplej, najcieplej

Optymalne warunki powstawania plemników zapewnia worek mosznowy, w którym panuje temperatura niższa w stosunku do reszty ciała. Częste przebywanie w saunie może spowodować uszkodzenie spermatogenezy, a więc pogorszenie jakości nasienia. Podobnie działa ciepła kołdra, obcisłe slipki czy nawet laptop trzymany na kolanach przez długie godziny.

  • Stres oksydacyjny

W dobrze funkcjonującym organizmie zachodzi równowaga między procesami tworzenia wolnych rodników i ich usuwania. Czasem organizm nie nadąża usuwać wolnych rodników i dochodzi do ich przewagi. Zjawisko to zwane stresem oksydacyjnym uszkadza plemniki. Unikaj sytuacji sprzyjających powstawaniu wolnych rodników: stresu, opalania się, życia w zanieczyszczonym środowisku, palenia papierosów, picia alkoholu, stosowania niewłaściwej diety. Upewnij się także, czy przyjmowane przez Ciebie leki są bezpieczne. 

Chciałbyś sprawdzić jak się mają Twoje plemniki? Przyjdź do nas na badanie. Nie wiesz co dalej? Skorzystaj z opcji opisu wyniku i zaleceń. Wykonaj badania nasienia już dziś! 

Powrót do aktualności

Skontaktuj się z nami

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami, a nasi pracownicy odpowiedzą tak szybko jak to tylko możliwe!


    Epimedium Decoration
    Epimedium Decoration